Związek

Dobre podejście do pierwszej wiadomości

Każda znajomość na portalu randkowym musi zacząć się od wysłania pierwszej wiadomości. Jak ją dobrze napisać?

Zasady pisania dobrej wiadomości w telegraficznym skrócie

Musimy zawsze pisać swobodnie, ale nie pozwalać sobie na zbyt wiele. Kultura zobowiązuje. Zobowiązuje też prawda i w żadnym razie nie należy w takiej wiadomości kłamać. Przesadzanie z prawdą jest jednak równie nie na miejscu i nie ma powodu, by wszystkie swoje wady zmieścić w jednym akapicie.

Ważne jest, by nawiązać jakąś nić porozumienia. Może być bardzo błaha, na przykład fakt, że lubimy czytać kryminały. Nie należy jednak pod żadnym pozorem deklarować jakichś uczuć. Jeśli kochamy osobę, z którą nie wymieniliśmy jeszcze ani jednej wiadomości, pewnie mamy nierówno pod sufitem.

W takiej wiadomości nie zapominajmy się też przedstawić. CV jest raczej zbędne, ale kilka słów o sobie zawsze pozwala kogoś wstępnie poznać, a do tego prezentuje naszą zdolność do napisania 2-3 składnych zdań.

Warto jest też zastanowić się, czy dzisiaj na pewno jest dobry dzień do poznania kogoś. Czasami w życiu pojawia się stres i wtedy naturalną postawą jest chęć jego wyrzucenia. Jeśli zrobimy to w kierunku osoby na portalu randkowym, nawet nieświadomie, stracimy wszelkie szanse na nawiązanie z tą osobą znajomości.

Dodaj komentarz