Relacje

Nie trać czasu na niewłaściwe osoby

Związek nie zaczyna się w momencie, kiedy portal randkowy poleca nam pierwszą z brzegu osobę, a my piszemy do niej pierwszą wiadomość. Żadna randka internetowa nie jest też wyznacznikiem początku związku.

Jest nim moment, w którym zazwyczaj po kilku miesiącach znajomości, spadają nam z oczu różowe okulary i musimy podjąć decyzję: czy zalety poznanej osoby są wystarczające, byśmy chcieli radzić sobie na co dzień z wszystkimi wadami tej osoby?

Czasami po prostu nie warto

Bardzo wiele nieudanych związków to związki, o których klęsce wiedzieliśmy już od dawna. Mimo to byliśmy przekonani, że coś będziemy w stanie z nimi zrobić. Że będziemy mogli zmienić co nieco w partnerze czy partnerce. Że składane nam od zawsze obietnice w końcu zostaną spełnione.

W rzeczywistości tak się oczywiście nie dzieje i już po pierwszym starciu z rzeczywistością dobrze wiemy, że druga osoba nam nie odpowiada. Trwanie przy takiej osobie, „walczenie o związek”, zazwyczaj jest zupełnie bezcelowym działaniem.

Nie należy oczywiście oczekiwać, że związek udany to taki związek, który nie ma żadnych wzlotów i upadków, ale kwestie które są dla nas nie do zaakceptowania dzisiaj, będą takie same za rok, dwa czy wiele lat później.

Dodaj komentarz