Związek

Kiedy związek jest szczęśliwy?

Ile związków, tyle definicji szczęśliwego i udanego związku. Warto jednak pamiętać, że są pewne rzeczy, bez których nie można mówić o satysfakcjonującej i budującej relacji. Co to za rzeczy?

Przede wszystkim zaufanie i chęć do budowania wspólnej płaszczyzny. Będąc w związku nadal jesteśmy odrębnymi jednostkami. Jednak należy pamiętać, że tworząc związek, musimy nauczyć się sztuki kompromisu, dbania o drugą stronę i wypracowania wspólnych ustaleń, które będą uszczęśliwiać was oboje.

W dobrym związku nie może zabraknąć przyjaźni. Płaszczyzna fizyczna jest niezwykle ważna. Bez satysfakcjonującego życia seksualnego i wzajemnego pożądania nie ma mowy o stworzeniu udanej relacji. Warto jednak pamiętać, że z biegiem lat ogień może przygasnąć.

Wówczas musimy oprzeć naszą relację na czymś innym, bardziej trwałym. Właśnie dlatego, w satysfakcjonującym związku partnerzy powinni być też swoimi przyjaciółmi. Powinna łączyć ich emocjonalna bliskość, zrozumienie i troska o drugą stronę. Nie może też zabraknąć chęci do stałej pracy nad relacją, by nie zacząć żyć obok siebie, zamiast razem.

Dodaj komentarz