Relacje

Tanie wakacje zagraniczne

Wyjazdy zagraniczne nie są dla nas niczym nadzwyczajnym, chociaż oczywiście porządne wczasy, zwłaszcza takie all-inclusive, do najtańszych nie należą. Warto jest, nawet jeśli nie mamy specjalnych problemów z wyłożeniem odpowiedniej sumy za wyjazd, spróbować zmniejszyć koszty całego przedsięwzięcia.

Last minute

Cały czas popularne są oferty last minute, czyli oferty, które kupuje się niemal przed samym wyjazdem. Logika takiej oferty jest stosunkowo prosta. Chodzi o to, że touroperator ma w planowanym wyjeździe jeszcze wolne, a już opłacone miejsca. Jeśli ich nie sprzeda, odzyska tylko część pieniędzy i może się okazać, że turnus wyjdzie na zero zamiast przynieść wielkie zyski. W związku z tym lepiej jest sprzedać wycieczkę w ostatniej chwili za niewielkie pieniądze niż zostawić puste miejsca.

W praktyce zazwyczaj jest zupełnie inaczej. Oferty last minute rzadko mają postać opisaną powyżej. Znacznie częściej wygląda to tak, że organizator wycieczki zapłaci tylko za te miejsca, które wykorzysta, a reszta będzie tylko niewielka stratą. Dlatego masa organizatorów wycieczek oferuje popularne last minute, które są… droższe od typowej oferty. Wczasowicze zwabieni szyldem last minute nie sprawdzają dokładnie oferty przekonani, że robią interes życia. A w praktyce jest odwrotnie.

Zadbajmy o walutę wcześniej

Wyjazd zagraniczny zawsze wiąże się z koniecznością posiadania obcej waluty. Czasami istnieje nawet konieczność wniesienia niektórych opłat w obcej walucie jeszcze przed wyjazdem. Bywa to zadziwiająco Duzy problem, nawet jeśli nie techniczny, to z całą pewnością finansowy, ponieważ koszty operowania obcą walutą są duże. Tym bardziej, jeśli pozwolimy na załatwianie wszystkich kwestii naszemu bankowi i przeliczanie walut w locie, kiedy na przykład płacimy kartą za produkty i usługi poza granicami naszego kraju.

Zdobyć walutę za bezcen pomoże nam internetowy kantor wymiany walut pluskantor, gdzie wymiana walut online naprawdę się opłaca. Wykorzystując ten kantor online zaopatrzymy się w całą walutę, jakiej będziemy potrzebować przed wyjazdem i w jego trakcie, a potem będziemy mogli z niej korzystać już bez przeliczania kursów i żadnych spreadów. Kantor internetowy pozwala nam na wymienianie pieniędzy bezpośrednio z innymi osobami na rynku giełdowym, co oznacza, że nie ma tam żadnych pośredników kursy wymiany są zdecydowanie najlepsze. Można w ten sposób zaoszczędzić co najmniej kilka procent całej wartości wycieczki.

Dodaj komentarz