Relacje

Strach przed związkiem

Zazwyczaj o obawy przed zaangażowaniem się w związek, oskarżani są mężczyźni. Prawda jest jednak taka, że boimy się tego wszyscy i nierzadko kobiety dużo bardziej od mężczyzn. Dlaczego tak jest?

Takie pytanie zadajemy dość często, choć większość osób będących po przejściach bądź nieudanych związkach, doskonale zna odpowiedź. Osobie która nie wie, dlaczego tak trudno jest się zaangażować można zazdrościć, ponieważ jeszcze nie miała okazji przekonać się, dlaczego tak wiele osób boi się związków.

Trzeba przygotować się na porażkę

Randka internetowa potrafi pójść nie tak jak sobie ją zaplanowaliśmy. Czasami nawet pojawia się otwarty konflikt, wyzwiska, nieprzyjemne i bezpodstawne oskarżenia. Ludzie bywają różni i nie wszyscy są dobrzy. I co z tego wynika? W przypadku nawiązywania znajomości w sieci nic szczególnego się nie dzieje, ponieważ przypadkowa osoba z Internetu może naopowiadać różnych rzeczy i spłynie to po nas jak po kaczce. W związku jest inaczej.

Portal randkowy pomaga powoli budować prawdziwy związek czyli relację dwojga ludzi, w której panuje otwartość. Wspieramy się nawzajem, więc widzimy swoje słabości, strach i niepokój. Otwieramy się, pozwalamy sobie na zaufanie. Narażamy się na atak.

Nic tak nie boli jak cios w czuły punkt wymierzony przez osobę, która wie o nas wszystko, a czasami rozumie nas lepiej, niż my sami rozumiemy siebie. Najlepszym dowodem na to niech będzie fakt, że osoby, które rozwodzą się w gniewie, zazwyczaj pozostają dla siebie najbardziej zagorzałymi wrogami.

Dodaj komentarz