Lifestyle

Strefa odrzuconych? Na pewno nie dzisiaj

Mitem, który ciągnie się za portalami randkowymi od początku ich powstania, jest przekonanie niektórych osób, że są one serwisem stworzonym na potrzeby osób gorszego sortu. Mit twierdzi, że portal randkowy to królestwo odrzutów i innego rodzaju osób „gorszych” na rynku randkowym, które właśnie tutaj znalazły swoją enklawę.

Początkowo faktycznie hamowało to rozwój serwisów randkowych i nie wiele osób chciało umawiać się na randki online. Kiedy tylko mit został obalony, ich popularność wystrzeliła.

Są tu zwykli ludzie

Internet pomaga z nieśmiałością. Internet umożliwia działanie ludziom, którzy w świecie realnym tego z różnych powodów nie robią i faktycznie stał się oknem dla świat dla dużej liczby osób nieśmiałych i mało obytych w świecie.

Portali randkowych nie należy jednak traktować w ten sposób. Statystyki bardzo wyraźnie pokazują, że zdecydowana większość użytkowników takich serwisów to ludzie co najmniej z maturą, stosunkowo młodzi (25-34 lata) i bez żadnych zobowiązań typu piątka dzieci z poprzedniego małżeństwa.

Typowym powodem, dla którego takie osoby wybierają Internet, jest wygoda połączona z tym, że mowa tutaj o ludziach bardzo aktywnych i zapracowanych, którzy nie mają czasu, by włóczyć się po mieście i liczyć na spotkanie kogoś interesującego.

Dodaj komentarz