Ciekawostki

Skutecznie pozbądź się zaćmy

Zaćma to wciąż postępująca choroba cywilizacyjna, dotykająca społeczeństwo po 60 roku życia, a jej głównymi objawami jest utrata ostrości widzenia, ogólne pogorszenie się wzroku. W początkowych fazach rozwoju choroby mogą pomóc same okulary do bliży bądź do dali, jednak w przypadku dalszego rozwoju choroby konieczny jest zabieg operacyjny.

Profesjonalne leczenie zaćmy

Właściwe leczenie zaćmy powinno być wykonane jak najwcześniej, albowiem tylko wcześnie wykryta i usunięta zaćma może trwale poprawić wzrok. Jeżeli zauważamy niepokojące nas objawy, widzimy zmianę ostrości wzroku i wciąż pogarszający się obraz, konieczna będzie wizyta u okulisty. Ten zleci kompleks badań, aby wykluczyć inne równie trudne do zdiagnozowania choroby oczu, albowiem leczenie zaćmy jest skuteczne tylko przy trafnej diagnozie i wcześnie wykonanej operacji. Jeżeli powodem pogorszenia się wzroku jest choroba siatkówki bądź choroba plamki żółtej, operacja na zaćmę nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić w odpowiednim leczeniu.

Kolejną kwestią do podjęcia decyzji o operacji są wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. Jeżeli tylko lekarz okulista oceni nasz stan zdrowia jako właściwy, nie będzie widział żadnych przeciwwskazań, leczenie zaćmy może odbyć się niemalże od razu. Sama operacja trwa zaledwie kilkanaście minut, wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, a pacjent następnego dnia zostaje wypisany do domu.

Zaćma Warszawa – konieczna operacja

W przypadku schorzenia oczu, jakim jest zaćma Warszawa, to pełnego wyleczenia konieczna jest operacja. Jest ona jednak w pełni bezpieczna i bezbolesna i trwa zaledwie 15 minut. Dzięki nowoczesnym metodom laserowym oraz możliwości miejscowego znieczulenia, pacjent zaraz po operacji odzyskuje dobre samopoczucie, a w przypadku właściwej kondycji oka już na drugi dzień wypisywany jest do domu. Nie wszystkie szpitale zajmują się okulistyką, czasem trzeba jechać do innego miasta. Jeżeli jednak skorzystamy z usług profesjonalnego centrum okulistycznego, będziemy mieli pewność fachowego wyleczenia naszej choroby.

Znana choroba cywilizacyjna, jaką jest zaćma Warszawa, może zostać w pełni wyleczona, pod warunkiem jej wczesnego wykrycia. Tylko regularne badania wzroku, częste wizyty u okulisty i właściwe dbanie o oczy, uchronią nas przed cięższymi przypadkami choroby.

Dodaj komentarz