Relacje

Statystyki samotności

Portale randkowe to niemal cudowne narzędzia, dzięki którym każdy jest w stanie walczyć skutecznie ze swoją samotnością, a kto wybiera się na randki internetowe, samotny nigdy nie będzie. Niezależnie jednak od tego, samotność jest problemem społecznym dotykającym ogromnej liczby osób.

Ile osób jest samotnych

Badania na ten temat prowadzone są w skali europejskiej i wyniki na pewno różnią się w większym lub mniejszym stopniu pomiędzy krajami, ale ich miarodajność jest bezdyskusyjna. Nie są to niestety wielkości dające powody do optymizmu.

Okazuje się na przykład, że dla ponad połowy osób w wieku powyżej 65 lat główną formą kontaktu ze światem jest telewizja. Co więcej, na pytanie, czy pan/pani czuje się przynajmniej czasami samotnie, odpowiedzi pozytywnej udziela aż 40% respondentów.

Co ciekawe, potrzeby związane z towarzystwem w znacznie większym stopniu wykazują osoby starsze. Osoby młodsze bardzo często są w pełni zadowolone ze swojego statusu, nawet jeśli jest to status singla. W zupełności wystarcza im rodzina rozumiana jako rodzice i rodzeństwo oraz przyjaciele. Dla osób trochę starszych taki układ jest zdecydowanie niewystarczający i czują się samotni.

Dodaj komentarz