Relacje

Nie marnujmy czasu na randki bez przyszłości

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie powinna przyjąć do wiadomości każda osoba poszukująca miłości, w Internecie i poza nim, jest fakt, że każdy z nas jest inny i naturalnym zjawiskiem jest brak porozumienia między przeciwieństwami.

Podobieństwa są ważne

Chociaż przeciwieństwa będą się przyciągać, siłą je zespalającą będzie głównie ciekawość, a tę można zaspokoić bardzo szybko. Dlatego poznawanie takich ludzi może być ekscytujące, ale na dłuższą metę trudno będzie się przeciwieństwom porozumieć.

Mechanizmy, które tutaj rządzą, są dobrze widoczne w świecie poza Internetem, ponieważ zazwyczaj nie spotykamy się z ludźmi bardzo od nas różnymi. Nie są oni po prostu częścią kręgów społecznych, w których się obracamy. I jest to naturalne zjawisko. Nic nas z nimi nie łączy, więc się nie widujemy.

W Internecie sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ znikają bariery, przede wszystkim te fizyczne. Na portalu randkowym z równą łatwością można zacząć rozmowę z każdym, ale nie należy liczyć na realny związek, jeśli w świecie realnym taka osoba nigdy nie zwróciłaby na nas uwagi, a my na nią.

Związek to przede wszystkim wspólne życie, a trudno sobie wyobrażać, by jedna z osób z nowo powstałego związku, nagle postawiła swoje życie na głowie. Nawet jeśli to zrobi, będzie nieszczęśliwa. Dlatego naprawdę nie warto tracić czasu na księżycowe znajomości.

Dodaj komentarz