Ciekawostki

Kto korzysta z portali randkowych?

Wciąż jeszcze można spotkać się z opiniami, że portale randkowe są miejscem, w którym można spotkać różnego rodzaju naciągaczy czy osoby, z którymi, najogólniej rzecz biorąc, nikt by się spotkać nie chciał. Po części to oczywiście prawda, bo takie osoby są wszędzie, więc i na portalach randkowych, ale realny przegląd osób wchodzących na takie serwisy daje zupełnie inny obraz.

Młodzi i samotni

Najliczniej reprezentowaną grupą osób odwiedzającą portale randkowe są kawalerowie i panny w wieku od 25 do 34. Osoby zaliczające się do tego grona stanowią 60% wszystkich właścicieli kont w serwisach randkowych. Co ciekawe i również w dużym stopniu zaskakujące, aż 83% z nich deklaruje chęć stworzenia poważnego związku jako ich najważniejszy priorytet.

Oznacza to, że portale randkowe nie są już zdominowane przez osoby, które po prostu tam wchodzą i nie wiedzą specjalne, czego im potrzeba, a także odsetek osób nastawionych tylko na przygodę jest bardzo niewielki.

Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje blaski i cienie. Najważniejszy pozytyw odnosi się do tego, że przeciętna osoba będzie miała w sieci całą masę potencjalnych partnerek i partnerów. Minusem jest jednak to, że trafiamy do środowiska, w którym konkurencja jest bardzo mocna i jesteśmy tylko jedną osobą z wielu.

Dodaj komentarz