Ciekawostki

Presja nigdy nie pomaga

Niektóre portale randkowe przy wypełnianiu profilu randkowego wymagają od nas wskazania, jaki jest nasz cel pobytu w tym miejscu i jak powinna wyglądać analogiczna deklaracja u osób, które system będzie nam proponował jako potencjalnych partnerów czy partnerki.

W takich przypadkach można się zazwyczaj określić w ramach obejmujących przygodę, związek lub cel matrymonialny. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia jest problematyczna, ponieważ cel matrymonialny to w pewnym sensie “skok na głęboką wodę”.

Czy jeśli ktoś podszedłby do nas na ulicy i zaprosił nas na kawę oznajmiając, że szuka kogoś na ślubny kobierzec, to czy byłaby to dla nas sytuacja pozytywna czy negatywna? Nie da się ukryć, że osoba zapraszająca w takim momencie nie zaskarbiłaby sobie naszej sympatii i jeśli cokolwiek by uzyskała, to niechęć, zmieszanie i pogrubienie lodów dzielących poznające się właśnie osoby.

Dlatego trzeba się zastanowić, czy jeśli naszym celem jest znalezienie miłości na całe życie, ustatkowanie się, to czy obnoszenie się z tym faktem nam pomaga, czy może jednak szkodzi? Nawet jeśli mamy do czynienia z sytuacją, że i osoba po drugiej stronie deklaruje cele matrymonialne, takie stawianie sprawy do niczego dobrego nie prowadzi, przynajmniej na początku nowej znajomości.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz