Lifestyle

Praca to dobry pomysł po rozstaniu

Są osoby, które tuż po rozstaniu, a nawet od razu po rozwodzie rejestrują się na portalach randkowych i starają się wypełnić pustkę po utraconym związku, właśnie poprzez randki internetowe. Są też osoby, które rzucają się w wir pracy. Pierwszy ze sposobów nie jest zbyt pozytywnie rozpatrywany, aby rozładować stres i zapomnieć o ukochanej osobie.

Jaka zatem jest najlepsza rada dla osób, które właśnie zakończyły długotrwały związek? Co zrobić, aby zapomnieć o stresie, bólu i uczuciu pustki?

Praca pozwala się wyciszyć

Wszystko zależy oczywiście od rodzaju pracy, ponieważ istnieją zawody, w których jakikolwiek stres i przenoszenie osobistych problemów rozpraszających uwagę to bardzo poważne zagrożenie dla nas i dla otoczenia.

Najczęściej jednak praca oferuje nam dobrze znane środowisko, znajome procedury, odrobinę powtarzalności oraz ogólnie pozwala przynajmniej na chwilę zapomnieć o stresie i bólu po rozstaniu. Dzięki temu praca jest w stanie przynajmniej częściowo wypełnić pustkę w naszej duszy, jaka powstała po zakończeniu długotrwałego związku.

Jest to oczywiście jedynie środek zastępczy, ale rozstania zawsze mają jakiś powód i z czasem zaczynamy je na spokojnie analizować, aby potem wyciągnąć wnioski.

Kiedy pierwszy szok jest już za nami, możemy podejść do tego jak dorosła osoba. Praca bardzo często jest znakomitym sposobem na przetrwanie najtrudniejszych chwil i zazwyczaj nie warto jest z niej rezygnować.

Dodaj komentarz