Ciekawostki

Kolorowa dusza – co kolory mówią o człowieku?

Nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków odnośnie upodobań danej osoby do określonych kolorów. Tym bardziej nie należy wychodzić z założenia, że jeśli ktoś ubiera się w dany sposób kolorystyczny, jest to właśnie ulubiony kolor tej osoby. Tutaj w grę wchodzi jeszcze chociażby moda i typ urody.

Tym niemniej, preferowane kolory są zazwyczaj związane z cechami charakteru danej osoby i mają też znaczenie jako katalizator tego charakteru, ponieważ otaczanie się kolorem czerwonym będzie inaczej stymulowało niż otaczanie się kolorem niebieskim. Jak odczytywać znaczenie kolorów?

Poznanie kogoś przez pryzmat kolorów

W czasie pierwszych spotkań warto zwracać uwagę na kolorystykę. Na kolory, które dana osoba lubi oraz na te, za którymi nie przepada. Jest to bowiem związane z cechami tej osoby. Dla przykładu, osoba lubiąca czerń zazwyczaj lubi nowe wyzwania i nowe wrażenia, a osoba stroniąca od niego raczej nie będzie skłonna do przebywania z artystami.

Osoby lubiące kolor fioletowy łączy się z doznaniami duchowymi, a osoby go unikające wolą sferę eteryczną pozostawić innym. Bardzo popularny kolor niebieski to z kolei barwa osób twórczych i ceniących sobie bezpieczeństwo, ale nie znajduje ona uznania u osób lubiących działać bardziej konkretnie i ryzykownie.

3 komentarze

Dodaj komentarz