Ciekawostki

Samotność mężczyzny

Samotny mężczyzna zwykle zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji dość nagle, ponieważ do tej pory samotność była w większym lub mniejszym stopniu jego własnym wyborem lub przynajmniej opcja, na którą się godził. Z czasem jednak zaczyna odczuwać ją coraz bardziej, a samotność mężczyzny to nieciekawa perspektywa.

Dlaczego jest sam?

Drogi mężczyzn do samotności są bardzo różne. Bardzo często powtarza się schemat niezależnego i silnego samca, który żyje swoim życiem, skupia się na karierze i niespecjalnie zastanawia się nad kwestiami związanymi ze związkiem. Wielu mężczyzn uważa, że ich niezależne życie byłoby nie do pogodzenia z obowiązkami rodzinnymi. Jeszcze inni panowie starali się o związek, nie wyszło, więc zajęli się czymś innym.

Cierpienia mężczyzny

Z czasem mężczyźni zaczynają odczuwać samotność jako cierpienie. Jest ono tym głębsze, im bliżej byli kiedyś związku. Szczególnie dotkliwe jest ono w przypadku osób, które próbowały zbudować związek, ale nie wychodziło im to, a upatrzona osoba z czasem zainteresowała się kimś innym. Wiąże się z tym często brak śmiałości i ogólnie rozumianej pewności siebie, co przekłada się na ból spowodowany niską samooceną.

 

Dodaj komentarz