Relacje

Od spotkania do spotkania

Przebywanie na emigracji jest niczym przebywanie na izolacji. Jesteśmy od siebie daleko i chociaż mamy oczywiście kontakt telefoniczny oraz korzystamy z różnych programów do rozmów wideo na odległość, nie jest to na pewno to samo. Konieczny jest realny kontakt i właśnie organizowanie dla siebie kontaktu jest najlepszą radą dla osób w związkach rozdzielonych przez migracje.

Wakacje, weekendy i odwiedziny

Oczywistym jest, że o takie spotkania nie jest łatwo. Oznaczają one konieczność wyznaczenia terminów często z wyprzedzeniem, dokładnego planowania urlopów, zamawiania biletów lotniczych i tak dalej. Mimo to, takie spotkania są niesamowicie ważne.

Kontakt realny jest nieskończenie więcej warty od kontaktu wirtualnego. W kontakcie wirtualnym możliwe jest co najwyżej wymienienie opinii. W kontakcie bezpośrednim można zrobić o wiele więcej.

Nie doceniamy zwykle tego i się nad tym nie zastanawiamy, ale kontakt międzyludzki bardzo mocno wpływa na naszą psychikę. Jest to zjawisko odbijające się po prostu na naszym zdrowiu i nie powinniśmy tego lekceważyć. Bycie w rozłące sprawia, że czujemy się źle, zaczynamy poszukiwać bliskości i w ten sposób dochodzi do zdrady.

Dodaj komentarz