Lifestyle

Nowe związki samotnego rodzica

W pewnym sensie jest to zagadnienie, które często określane jest tematem tabu. Rodzice samotnie wychowujący dzieci mają bowiem w naszym społeczeństwie bardzo specyficzną pozycję.

Trzydziestoletnia kobieta z dzieckiem przestaje być nagle młodą, wciąż piękną, energiczną dziewczyną i trafia do kategorii mam, osób zapracowanych i zajętych wychowywaniem dzieci. Nie jest to oczywiście oderwane od rzeczywistości, bo nic tak nie sprowadza na ziemię, jak posiadanie dziecka, ale równocześnie osoba, którą kobieta była jeszcze w zeszłym roku wcale nie zniknęła.

Odnosi się to w równym stopniu do samotnie wychowujących dzieci mężczyzn. Samotny rodzic także potrzebuje miłości i nie może to być miłość tylko do dziecka, a przynajmniej nie powinien to być jedyny rodzaj miłości w życiu rodzica.

Także miłość fizyczna jest potrzebna dokładnie w takim samym stopniu, jak miłość rodzicielska. Dlatego nie należy rezygnować z poznawania nowych ludzi i poszukiwania dla siebie nowej, lepszej sytuacji w życiu.

Dzięki portalom randkowym jest to naprawdę możliwe. Tworzone są nawet specjalne portale randkowe dla samotnych rodziców, co ułatwia im odnajdywanie osób podobnie myślących, które najlepiej wiedzą jak wesprzeć w trudnych chwilach i rozumieją brak czasu, związany z koniecznością wychowywania dzieci. Portale randkowe dla rodziców to doskonałe miejsca do owocnych spotkań i ciekawych rozmów, także o dzieciach.

2 komentarze

  • Sylwia

    Samotny rodzić jest w pewnym stopniu na przegranej pozycji, ma oczywiście trudniej, bo nie każdy jest w stanie zaakceptować nie swoje dziecko. Ale myślę, że obecne tendecje są raczej pozytywne dla samotnych rodziców

  • Antoin

    Osobiście nie podjął bym sie związku z kobietą która ma dziecko, ale można zauważyć, że dużo samotnych matek czy ojców znajduje drugą połówkę. Przeglądając chociażby znajomych na fb widzę, że tworzą sie dosyć często szczęśliwe związki

Dodaj komentarz