Lifestyle

Nowe związki samotnego rodzica

W pewnym sensie jest to zagadnienie, które często określane jest tematem tabu. Rodzice samotnie wychowujący dzieci mają bowiem w naszym społeczeństwie bardzo specyficzną pozycję.

Trzydziestoletnia kobieta z dzieckiem przestaje być nagle młodą, wciąż piękną, energiczną dziewczyną i trafia do kategorii mam, osób zapracowanych i zajętych wychowywaniem dzieci. Nie jest to oczywiście oderwane od rzeczywistości, bo nic tak nie sprowadza na ziemię, jak posiadanie dziecka, ale równocześnie osoba, którą kobieta była jeszcze w zeszłym roku wcale nie zniknęła.

Odnosi się to w równym stopniu do samotnie wychowujących dzieci mężczyzn. Samotny rodzic także potrzebuje miłości i nie może to być miłość tylko do dziecka, a przynajmniej nie powinien to być jedyny rodzaj miłości w życiu rodzica.

Także miłość fizyczna jest potrzebna dokładnie w takim samym stopniu, jak miłość rodzicielska. Dlatego nie należy rezygnować z poznawania nowych ludzi i poszukiwania dla siebie nowej, lepszej sytuacji w życiu.

Dzięki portalom randkowym jest to naprawdę możliwe. Tworzone są nawet specjalne portale randkowe dla samotnych rodziców, co ułatwia im odnajdywanie osób podobnie myślących, które najlepiej wiedzą jak wesprzeć w trudnych chwilach i rozumieją brak czasu, związany z koniecznością wychowywania dzieci. Portale randkowe dla rodziców to doskonałe miejsca do owocnych spotkań i ciekawych rozmów, także o dzieciach.

komentarze 2

  • Sylwia

    Samotny rodzić jest w pewnym stopniu na przegranej pozycji, ma oczywiście trudniej, bo nie każdy jest w stanie zaakceptować nie swoje dziecko. Ale myślę, że obecne tendecje są raczej pozytywne dla samotnych rodziców

  • Antoin

    Osobiście nie podjął bym sie związku z kobietą która ma dziecko, ale można zauważyć, że dużo samotnych matek czy ojców znajduje drugą połówkę. Przeglądając chociażby znajomych na fb widzę, że tworzą sie dosyć często szczęśliwe związki

Leave a Reply