Relacje

Związki na odległość

O związkach na odległość możemy znaleźć wiele różnych opinii. Czasami słyszymy, że odległość nie stanowi żadnego problemu. Jeśli istnieje prawdziwe uczucie, nawet to które dopiero się rodzi, odległość spowoduje tylko większą radość w chwili spotkania.

Z drugiej strony, nie brakuje także głosów, że w ogóle nie istnieje coś takiego, jak związki na odległość. Osoby podnoszące taką tezę twierdzą, że zwyczajnie dwie osoby się rozjadą, fizycznie i emocjonalnie, a związek bardzo szybko stanie się zupełnie pustą teorią.

Niestety, w praktyce trzeba się raczej przychylić do drugiej z tych opcji, ponieważ związek to codzienność i dzielenie ze sobą każdej wolnej chwili, a na odległość nie da się wprowadzić codzienności, czyli cieszyć się swoją bliskością, pocieszać w trudnych chwilach i być razem w tych dobrych i złych chwilach.

Osoby przebywające w związkach na odległość bardzo szybko zaczynają zauważać, że druga osoba staje się elementem coraz mniej ważnym w ich życiu, a co za tym idzie uczą się żyć bez niej. Jest to sytuacja wpływająca niekorzystnie na związek, ponieważ obojętność jest najszybszym zabójcą jakichkolwiek uczuć.

Powinna to być przestroga także dla osób, które myślą o związkach na odległość zawieranych na portalach randkowych. Tutaj także powinno się stawiać na znajomości ze swojej okolicy, a przynajmniej z jednego miasta, aby odległość nie zniszczyła uczucia które dopiero co się narodziło.

3 komentarze

Dodaj komentarz