Relacje

Portal randkowy lepszy od portalu społecznościowego

W świecie portali randkowych istnieje pewien paradoks, ponieważ początkowo to portale społecznościowe należały do najpopularniejszych i dzięki nim portale randkowe wypłynęły z niszy. To dzięki portalom społecznościowym ludzie się przekonali, że portale randkowe to jednak nic złego.

Potem jednak coraz więcej osób zaczęła się zastanawiać, czy portale randkowe są im realnie potrzebne, skoro zwykłe portale społecznościowe są wystarczające do nawiązywania nowych znajomości? Nastąpił odpływ ludzi z portali randkowych, ale trwało to tylko chwilę. Obecnie znów można zaobserwować wielki powrót. Dlaczego?

Odrobina prywatności

Portale społecznościowe mają to do siebie, że się na nich uzewnętrzniamy. Tworzymy grupy wspólnych zainteresowań, informujemy o naszych działaniach, wzajemnie oznaczamy się na zdjęciach czy zwyczajnie dodajemy do grupy innych znajomych. Wejście w związek także obwieszczamy statusem. Coraz częściej ludzie dochodzą jednak do wniosku, że ich życie erotyczne, uczuciowe, nie jest sprawą ich kolegów z pracy.

Na portalu społecznościowym ich nie usuną i nie zablokują, ale na portalu randkowym te osoby nie są dostępne, dzięki czemu możemy zyskać więcej prywatności. Potrzeba zdjęcia z widoku tego elementu naszego życia sprawiła, że obecnie portale randkowe przeżywają drugą młodość i napływają do nich ogromne ilości osób dotychczas randkujących na typowych portalach społecznościowych.

2 komentarze

Dodaj komentarz