Lifestyle

Bezpieczeństwo na portalu randkowym

Zagrożenia płynące z korzystania z portali randkowych są regularnie wyolbrzymiane, co jednak nie oznacza, że ich wcale nie ma. Są one rzeczywiste i trzeba mieć ich świadomość.

Zaufanie musi przychodzić z czasem

W Internecie mamy zwykłych, normalnych ludzi. Nie są to jakieś jednostki wybitnie złe lub dobre. Są to ludzie przeciętni. Dlatego powinno się stosować w stosunku do nich takie same zasady bezpieczeństwa, jakie się wykorzystuje na co dzień, w świecie rzeczywistym. Najważniejsze jest zaczynanie znajomości z odpowiednim dystansem. Mówienie o sobie wszystkiego ludziom tak naprawdę nieznajomym to zły pomysł i nie ma powodu, by w Internecie był to pomysł dobry. Łatwo jest się zaplątać w niewygodne znajomości i popaść w kłopoty.

Pełna kontrola

Zaletą Internetu jest to, że posiada się pełną kontrolę nad sytuacją. Oznacza to, że w każdej chwili można zerwać kontakt i odizolować się od innej osoby. Daje to znakomity poziom bezpieczeństwa, jeśli tylko nie udostępniło się takiej osobie dodatkowych metod kontaktu, na przykład adresu e mail lub numeru telefonu.

W przypadku natrętów pomagać mogą także pracownicy obsługi użytkownika. Są to osoby które zainterweniują, jeśli dojdzie do jakichś poważnych naruszeń dobrego obyczaju lub ktoś będzie się źle zachowywał względem innych użytkowników.

Dodaj komentarz