Lifestyle

Nowoczesne swatanie

Kiedyś istniała całkowicie realna rola swatki. Zazwyczaj pełniły ją ciotki, kuzynki i inne przedstawicielki rodziny. W dzisiejszych czasach swatki się unowocześniły i przeniosły się do Internetu. Mowa oczywiście o portalach randkowych, które pomagają dwojgu ludzi się odnaleźć.

Internetowa swatka

Działanie portali randkowych wcale nie jest tak bardzo różne od działania dawnych swatek. Można cyberswatkę poprosić po prostu o to, by pokazała kandydatów czy kandydatki z okolicy o określonych cechach i można też jej kazać rozpytać o osoby zainteresowane nami. W pierwszym przypadku jest to kwestia skorzystania z wyszukiwarki na portalu randkowym, a w drugim założenia konta i czekania na adoratorów i adoratorki.

Dopasowanie na portalach randkowych

Portale randkowe jak najbardziej starają się dopasowywać odpowiednie osoby do siebie. Robione jest to na wiele sposobów i na różnym poziomie intensywności, czyli nacisku na mechanizmy dopasowania. Najczęściej są to pytania o podstawowe preferencje i kilka kwestii natury psychologicznej, by określić temperament. Zdarza się jednak, że nauka o ludzkich zachowaniach jest wykorzystywana do tworzenia profesjonalnych testów, dzięki którym dobierają się osoby świetnie dopasowane.

 

Dodaj komentarz