Relacje

Jakie znaczenie ma miłość?

Dla jednych najważniejszą wartością i sensem życia jest hobby, możliwość posiadania pasji, inni stawiają na miłość, szczęście i rodzinę. Ty również zaliczasz się do którejś z grup, a szczęście i miłość nie są Ci obojętne.

Cel, kierunek w życiu i wartości…

Gdybyśmy zapytali przypadkowych przechodniów o ich cel w życiu, o najważniejsze wartości jakimi się kierują, z pewnością większość z nich wymieniłaby szczęście i miłość. Jednak zgłębiając ten temat, niewielu potrafi jasno określić cel, jeden kierunek w życiu i własne wartości, odpowiadając raczej wymijająco.

W życiu liczy się praca, kariera i pieniądze. Tak zwykle odpowiadają młodzi ludzie, choć po dłuższym zastanowieniu oni również wybierają szczęście i miłość. Zwykle w trudniejszych momentach swojego życia, przychodzi czas na refleksję i głębsze przemyślenia, wtedy również dociera do nas życiowa prawda, że miłość jest najważniejszym sensem, celem, kierunkiem i wartością w życiu.

Nie ważne ile będziemy mieli pieniędzy, jak bardzo będzie pochłaniać nas pasja, jeżeli w tym wszystkim nie będziemy mieli z kim podzielić się naszym szczęściem, wszystko okaże się nie do końca sensowną egzystencją.

W codziennym życiu wciąż biegniemy do przodu, gonimy za tym co przed nami. Warto czasem zatrzymać się, wstrzymać oddech i zastanowić nad znaczeniem miłości i najważniejszymi wartościami.

Dodaj komentarz