Ciekawostki

Bezpieczeństwo w sieci

Randki internetowe to przede wszystkim dobra zabawa, ale niewiele osób ukrywa przed światem i przed samymi sobą, że celem ostatecznym jest zawsze poznanie kogoś na resztę życia. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż randkowanie za pośrednictwem sieci wydaje się wygodne i bezpieczne, nie jest tak do końca pozbawione zagrożeń, z którymi spotykamy się w świecie realnym.

Zacznij ostrożnie

Przede wszystkim, nie należy od razu rzucać się na każdą znajomość i w pełni ufać jakiejś osobie tylko dlatego, że dobrze się z nią rozmawiało kilka razy przez komunikator internetowy. Warto jest utrzymywać przynajmniej przez jakiś czas dystans anonimowości i nie wychodzić poza imię czy nick.

Zachowaj anonimowość

Anonimowa korespondencja jest tutaj najważniejsza, ponieważ dopóki ktoś nie pozna naszego numeru telefonu, adresu czy chociażby imienia i nazwiska, nie jest w stanie nam absolutnie nic zrobić, a informacje te może zdobyć tylko od nas. Bez nich wystarczy, że klikniemy jeden przycisk, a ta osoba zniknie z naszego życia na zawsze.

Nie zapominajmy też o tym, że administracja portali randkowych jest zawsze po naszej stronie. Jeśli na portalu randkowym ktoś będzie zachowywał się w sposób nam nie odpowiadający, należy go zgłosić moderatorom i oni się nim zajmą.

Dodaj komentarz