Lifestyle

Rozmowa na pierwszej randce

Pierwsza randka to dla wielu osób najprzyjemniejsza rzecz na świecie, ale większość z nas jest raczej zmartwiona i zestresowana. Trzeba będzie bowiem zrobić dobre wrażenie na osobie, którą przecież słabo znamy. Jeśli ktoś w takiej sytuacji zazwyczaj wypada niekorzystnie, ma naprawdę poważny problem. Na szczęście istnieje lista tematów, które pozwolą nam spokojnie „żeglować po wodach” pierwszej randki i unikać „mielizn”.

Najlepszym tematem są zainteresowania. Każdy ma swoje pasje i można odrobinę o nich opowiedzieć, ale ważniejsze jest to, by osoba nam towarzysząca mogła opowiadać także o swoich pasjach. Sprawi jej to przyjemność i zbliży partnerów do siebie.

Dobrym tematem są też sprawy bieżące z kraju i świata. Czasami dzieje się coś ciekawego, mamy jakieś spostrzeżenia lub chcemy w ten sposób poznać drugą osobę. Trzeba oczywiście unikać niebezpiecznych tematów, które na pierwszej randce mogą robić złe wrażenie.

Wyjątkowo wygodnym tematem jest też szeroko rozumiana kultura. Nie należy udawać bywalca teatru, jeśli nim nie jesteśmy i nie opowiadać o książkach, których nie przeczytaliśmy, ale już takie tematy, jak muzyka czy filmy są zazwyczaj dostępne dla każdego.

3 komentarze

Dodaj komentarz