Ciekawostki

Jak zdobyć przyjaciela?

Przyjaźń w naszym życiu jest niezbędna i czasami można pokusić się o stwierdzenie, że nawet ważniejsza od miłości, chociaż to pewnie byłoby zbyt daleko idące twierdzenie. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć i przyjaźń, i miłość. Tak jak jednak z miłością, na przyjaźń trzeba sobie zapracować i chociaż nie jest to wcale jakoś bardzo trudne, konieczne jest zabranie się do tego w sposób właściwy.

Znajdź przyjaciela

Na pewno na początku trzeba znaleźć osobę, która może być naszym przyjacielem. Powinna to być osoba, z którą dzielimy jakieś zainteresowania i która jest godna zaufania. Naszemu przyjacielowi chcemy się zwierzać, chcemy być z nim w pełni otwarci, a nie będzie to możliwe, kiedy po zdradzeniu przyjacielowi sekretu na drugi dzień będą go znali wszyscy. Dlatego kandydata lub kandydatkę do przyjaźni trzeba spokojnie i dokładnie wyselekcjonować.

Branie i dawanie

Nie ma jednak szybszego i pewniejszego sposobu na utratę przyjaźni niż traktowanie jej w kategoriach jednostronnych. Przyjaciel nie jest punktem usługowym, z którego możemy czerpać korzyści. My musimy być dla przyjaciela ostoją tak samo, jak on jest ostoją dla nas. Mówi się nawet, że każdy ma takich przyjaciół, na jakich zasługuje.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz