Relacje

Samotność nie sprzyja miłości

Kiedy jesteśmy samotni, kiedy większość wolnego czasu spędzamy w czterech ścianach swojego domu, a w pracy wszyscy znajomi są już w związkach, wszystko wydaje nam się beznadziejne, a miłość jest ostatnią rzeczą o jakiej myślimy.

Z pewnością samotność nie sprzyja w poznawaniu nowych ludzi, doprowadza do powstawania jeszcze większej blokady w nas samych. Warto jednak wyjść z osłony skrytości i odważyć się na pierwszy krok, chociażby poprzez rejestrację w portalu randkowym.

Nawet jeżeli sądzicie, że jesteście na miłość za starzy czy zwyczajnie nie nadajecie się do tego uczucia, wiedzcie że jest to poważny błąd. Każdy zasługuje na miłość, nie zależenie od wieku, charakteru i usposobienia. Każdy zasługuje na trwałe uczucie i życie we dwoje, pod warunkiem że tego pragnie. Najgorzej jest bowiem wmówić sobie, że do niczego się nie nadajemy i już zawsze pozostaniemy samotni. Takie myślenie tylko pogłębia uczucie pustki i osamotnienia.

Nie zrażajcie się także pierwszymi porażkami. Tak jak dziecko, zanim nauczy się chodzić, wiele razy musi się przewrócić, tak samo każdy z nas zanim znajdzie miłość swojego życia, może natrafić na wiele niepowodzeń. Dlatego lepiej wyjść z domu, poznawać nowych ludzi, żyć w grupie wesołych przyjaciół, a miłość z pewnością sama nas znajdzie.

Dodaj komentarz