Lifestyle

Nigdy nie jest za późno na miłość

W naszej kulturze życie podzielone jest na określone etapy. Na początku mamy beztroskie dzieciństwo, potem lata szkoły, następnie przychodzi czas na ustatkowanie się, czyli znalezienie pracy i założenie rodziny, w następnej kolejności decydujemy się na dzieci i spokojnie żyjemy w jesieni naszego życia.

Taki układ jest ogólnie akceptowany i pokazywany jako wytyczna. Jakiś czas temu dość poważnie zaburzyli go single, ale w przypadku singli sprawa była o tyle prosta, że mieliśmy do czynienia z osobami z natury rzutkimi oraz decyzyjnymi, które wiedzą, czego chcą od życia. A przynajmniej tak im się wydaje i działają w oparciu o to przeświadczenie.

Prawdziwy problem zaczął się pojawiać, kiedy osoby po czterdziestym roku życia nagle traciły rodziny z różnych względów. Tradycyjny układ życia, niemalże tabu, kazało pozostawać rozwodnikiem czy wdową. Poszukiwanie miłości było czymś nie tyle zakazanym, co nieodpowiednim i dziwnym w tym wieku.

Dopiero pojawienie się portali internetowych o charakterze randkowym, gdzie można było spokojnie umawiać się na randki internetowe sprawiło, że takie osoby wróciły na „rynek” i zaczęły realnie poszukiwać dla siebie miłości. Była to wielka rewolucja, ale ale dzięki temu powiedzenie: “nigdy nie jest za późno na miłość”, ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

3 komentarze

Dodaj komentarz