Relacje

Wzajemne oczekiwania w związku – mina czy trampolina?

Wzajemne oczekiwania w każdym związku są czymś naturalnym, ale jak to z ludźmi bywa, ich skala potrafi być drastycznie różna. Osoby poznające się na portalach randkowych czasami nie mają wobec siebie praktycznie żadnych oczekiwań, kiedy wybierają się na pierwsze randki internetowe, a czasami maja już dla swoich partnerów ułożony plan na najbliższe 20 lat.

Wzajemne oczekiwania budują strukturę związku

Portal randkowy jest takim samym miejscem jak każde inne do rozpoczęcia związku, a randka internetowa to też randka. Może się zdarzyć, że kilka pierwszych zdań powoduje nasze totalne zadurzenie się w drugiej osobie, przez co jako dar z nieba traktujemy możliwość przebywania z nią. Takie podejście powoduje, że w krótkim czasie zderzamy się ze ścianą rzeczywistości i jeśli nie mięliśmy żadnych oczekiwań, nawet niewielkie, normalne rzeczy staną się problemem.

Z drugiej strony, jeśli nasze oczekiwania są bardzo konkretne i praktycznie domagamy się opcji all-inclusive już po pierwszym spotkaniu, możemy mieć pewność, że bardzo skutecznie pozbędziemy się nowo poznanej osoby. I wcale nie oznacza to, że ta osoba boi się zaangażowania. Po prostu na określony poziom stosunków trzeba wspólnie zapracować, a nie traktować związku jako punktu wyjścia.

Dodaj komentarz