Ciekawostki

Zasada niedostępności w praktyce

Jakie wolimy kobiety? Te, które są łatwo dostępne czy takie, za którymi trzeba biegać pół roku? Stop! To pytanie nie do końca trafne, ponieważ odpowiedź na nie może się mocno zmieniać w zależności od sytuacji. W przypadku kobiet jest łatwiej, ponieważ u nich preferencje są dość stałe, chociaż nie takie, jakich moglibyśmy się spodziewać. Kobiety lubią bowiem znacznie bardziej mężczyzn, którzy są niedostępni.

Niedostępność pozorowana

Nie chodzi oczywiście o to, by mieć żonę i być w wobec niej niedostępnym. Chodzi raczej o to, by być osobą mającą swoje życie i swoje zainteresowania. Nie można prezentować się jako osoba, która tylko lata za kobietą i w zasadzie jest dostępna na każde jej zawołanie. Związane jest to przede wszystkim ze strategią, jaką ewolucja wpisała w kobiece geny.

Mężczyzna i kobieta

Jak działa mężczyzna? Najchętniej napawałby się haremem kobiet, chociaż kiedy już się trochę ustatkuje, zazwyczaj zostaje z jedną kobietą. Kobiety nie mają nic przeciwko eksperymentom, ale w ich strategii zawsze jest poszukiwanie tego jedynego, który ma być najlepszym z możliwych, tzw. ideałem. W związku z tym nie mogą sobie pozwolić na tracenie czasu na jakichś zupełnie bezwartościowych facetów, których może mieć każda. Dlatego mówi się, że kobieta musi mieć mężczyznę, którego nie każda może zdobyć, tego niedostępnego i z własnymi zasadami.

Dodaj komentarz